Tisk Email

17.12.2010 -Celý den se měl nést v duchu pohodové atmosféry a tak se i stalo.
Část z nás navštívila již tradiční vánoční koncert, který pořádá již třetím rokem ve Ktiši nadační fond k podpoře obce Ktiš, který pod svou oficiálně přikrývkou skrývá dva mladé lidi Josefa Brože a Lindu Ruschakovou.
Nasáli jsme tedy vánoční atmosféru při poslechu České mše vánoční od Jakuba Ryby a když se zdálo, že se již všichni mají rádi :o))) vzali jsme nohy na ramena, po cestě v hospůdce vyzvedli zbytek spolku a usedli jsme do klubovny, kde se rozjela besídka v plné parádě.
Témat bylo tolik, že si momentálně vzpomínám jen na pár ale historie se moc netýkají :o). přeci jenom ale ......
Přijali jsme nového člena, Honzu Hájka, což nám udělalo velkou radost, protože spíše než teoretickou práci s historií, máme radši tu konkrétní, fyzickou a Honza jakožto mistr zednický bude více než platnou posilou do našeho týmu.
Dále na měsíc leden jsme si domluvili výletní sobotu, která by měla končit v staročeské krčmě v Písku. Samozřejmě po trase do Písku, by jsme měli navštívit spousty důležitých bodů pro nabytí vědomostí, v jednání je například okresní archiv v Prachaticích a další historickonaučné záchytné body.
Celá akce se táhla do pozdních nočních až brzkých ranních hodin.
Kéž by nám pohodová a nekonfliktní atmosféra vydržela alespoň tak dlouho, co budu živ Wink

9.12.2010 - Potlach v muzeu. Smile R. Frček přivezl kufr historických knih jenž jsou k dispozici v knihovně spolku pro kohokoliv.
Dostlali jsme též dárek od manž. Trnkových "Rodopisná revue" v podobě pěkných publikací především co se českobudějovicka týče.
Od p. Řeháka jsme obdrželi malý dřevěný odznáček z roku 1938 - jedná se o pamětní odznak slavností "dožínky" ze Ktiše.
Dohodli jsme se na dalších aktivitách během umrlého zimního období.
Honza Pavlík s Romanem navštíví několikrát prachatický archiv, tím je pokryto další badatelské pátrání .....  chceme si udělat víýet, né všichni byli v Prachatickém muzeu a pokusíme se domluvit právě s archívem v Prachaticich o možnost nakouknout do jeho útrob.
Malinko jsme v muzeu pouklidili, a hurá domů.

11.11.2010 -Krátký jednoznačně pracovní potlach. Předložena pozvánka do Prahy na den otevřených dveří ČGHSP. Bohužel tento termín se nikomu nehodí, nebo nebyl nikterak veliký zájem o toto téma.
Domluvena brigádka na tento pátek - oprava povaleného pomníku ma ktišském hřbitově.
Hypoteticky naplánovaná výstava na měsíc prosinec - nutno doplnit expozice.

 

24.10.2010 - návštěva příbuzných předválečného starosty Ktiše, Josefa Hundsnurschera. Příjemné setkání, do Rakouska si odvezli původní dveře z č.p.28, které se bourá. Je vidět to pouto ... 
V tento den se i nahlásila krádež kamenných pilířů u kaple Dobrá voda. Bohužel to znamená, že sloupky pravděpodobně na původní místo "náves na Křížovicích" již nikdy nevrátíme. 

30.10.2010 - další sraz na hřbitově ... tentokrát ve dvouSmile pozlacení 3ks křížů ...

15.10.2010 - 16.30 - sraz na hřbitově. Roman a Marcela vzali rodiny a do soumraku narovnali pár náhrobků. Asi 4 kusy se natřely kovářskou barvou ..
Docela nás to bavilo, jenže brzy byla tma a zima ...
Do dušiček si přejeme, aby byla nějaká práce vidět.

14.10.2010 - Sešli jsme se jen v pěti, nic důležitého tedy probrat nešlo. Marcela přinesla tác mětýnek, tak jsme si pochutnali. Dali jsme si pivko od Rudy a tak nějak jsme probírali jestli ještě letos půjdeme dolatit terén u božích muk, zda na to máme čas a energii.
Byla navrhnuta páteční brigádička na hřbitově .. nenásilně - komu se bude chtít.

2.10.2010 - Proběhla pravděpodobně poslední brigáda na božích mukách. Dotáhli jsme taras do úspěšného konce. Opět děkujeme Honzovi Hájkovi a f.Sura za pujčení míchačky a centrály.

30.9.2010 - Místo pravidelného potlachu, jsme byli na kameni

18.9.2010 - Brigáda na vodárně - stavba opěrné zdi. Sešli jsme se pěkně po ránu, plní energie. Jelo se na plné pecky až do 15.00 hod. Padla hromada písku, 22 pytlů cementu a z hasičského auta se valila voda proudem. Veliký dík patří mistru zednickému - Honzovi Hájkovi, který nepatří do našich řad ale zadarmo nám pomohl stavět kamenný gigant. DÍKY!!!

16.9.2010 - Potlach, který patřil mezi ty nejlepší vůbec. Protože se jednalo o slavnostní potlach, kde teklo nejen  pivko proudem, kde bylo co jíst a vládla skvělá atmosféra až do brzkého rána.
Petr slavil 55 a Honza 60 .... dostali od spolku po lahvince a Marcelka upekla krásný a hlavně dobrý dort pro oba naše "spolubojovníky". Pracovně jsme se bavili jen chviličku.

4.9.2010 - Petr s Romanem v pátek navečer narychlo přestavěly alespoň částečně expozici do stavu, v jakém se nacházely při 700. výročí obce. A to jen s toho důvodu, že p. Erhart nahlásil na tento datum (sobota) návštěvu několika aut rodáků z Chrobol. Na výstavě se zdrželi přes hodinu a dle reakcí se jim moc líbila.

2.9.2010 -Klasický potlach, věcný a jasný. Dohodli jsme se na termínu brigády na vodárně, do té doby nám snad stavební firma přiveze písek.
Zhrnuli jsme výstavu a probrali možnosti do budoucna. Je nutné vrátit některé věci zpět tam, kam patří a čeká nás místnost dovybavit tak, aby expozice byla složena s pomůcek, které budou patřit jen nám, bez závislosti na půjčkách věcí od kamarádů a přátel spolku. ( stoly, ubrusy, skleníky, tabule atd. )
Sluší se nejvíce  poděkovat f. Forpsi (prostory, PC, projektor), Andreje Jurčíkové ( koutek paličkování ), p. Houškovi (koutek řezbářství, sbírka válečných vyznamenání), Fandovi Kollerovi za technickou spolupráci a všem co opět nezištně pomohli a pochopili naší snahu.
Teď nás čeká menší rekonstrukce místnosti i expozic, budeme se ale snažit, aby jsme ukázali něco nového a zajímavého.

29.8.2010 - Otevřena výstava s novými expozicemi. Přišlo překvapivě hodně lidí a to hlavně v dopoledním čase. Od fanoušků jsme dostali pěkné dárky, v podobě obrázku Sv. Bartoloměje a nádherné dobové maznice, pravděpodobně z nějakého parního stroje.
Věříme, že se ještě v týdnu mezi 17.00 - 19.00 pár lidiček ukážeSmile

20.8.2010 - P.Baštář a R.Frček navštívili p. Jana Houšku z Prachatic. Nejen že jsme p. Houšku přesvědčili o tom, aby vystavil své řezbářské "řemeslo" v naší expozici, ale ještě v den otevření na místě přímo vyřezával.
Sbírka Rakousko -Uherských medailí a dalších medailí a "metálů" z různých dob, byla dalším úlovkem do naší galerie.
Odjížděli jsme s dobrým pocitem a navíc s další pěknou stuhou, která kdysi vysela na ktišském praporu válečných veteránů Smile 

19.8.2010 -Další ze čtvrtečních potlachů se nesl pouze v diskusním duchu. Začala se dopisovat kronika, pí. Mikešová dostala od R. Frčka materiály na celý za celý rok 2009 a to včetně fotografií.
V sobotu nás má navštívit Anton Geyer, protože zprávu ze schůze dopisuji o týden později, mohu zde zmínit, že Anton přivezl 750.- Euro pro účely rekonstrukce hřbitovních náhrobků.
Domluvili jsme se na podrobnostech kolem připravení další expozice.
Přesunuli jsme se do hospůdky a řešili u pivka věci,  které nemají se spolkem vůbec nic společného.

5.8.2010 -Čtvrteční potlach se nesl v pracovitém duchu.
Před samotným zahájením, jsme si prohlédli velice pěknou kroniku zdejšího mysliveckého sdružení.
Dále Roman seznámil přítomné se stavem kasy, kolik se vydělalo na vstupném, kolik se prodalo knih atd. Byl založen hřbitovní fond, který bude sloužit pouze pro účely oprav a zachování historických náhrobků.  Je zde nutné zmínit, že o finance se pečlivě stará Marcela a dbá na každou korunu.
Dále padl návrh, že by bylo dobré oslovit místní občany a zpestřit expozici výstavy o drobné soukromé sbírky.  Měla by tím potencionálně  vzniknout  šance, jak dostat ty samé lidi opět na výstavu, která se znovu otevře na pouťovou neděli.  Návrh se líbil a o víkendu vznikly plakáty s výzvou.
Před pouťovou zábavou je nutné pomoci hasičům připravit sál, protože v momentálním drobném nepořádku máme prsty.
Ve čtvrtek  12. srpna jdeme na kámen, musíme už konečně začít se zdí u vodárny.
Fanda navrhuje  začít na opravě kaple na Ktišce. Je zde důležité zmínit fakt, že Fanda celou akci materiálně zabezpečí. Má proto své důvody, které plně chápeme a určitě pomůžeme.
Celá režie stavebních rekonstrukcí  je v rukách Petra Baštáře staršího, který jakožto  mistr zednický bude obě akce řídit. Možná to bude chtít do spolku sehnat ještě jednoho zedníka ..  je toho moc ….
Roman pro paní Mikešovou připraví texty a fotografie do naší psané kroniky. Je třeba dohonit časový skluz, a kroniku dopsat.
Posledním bodem Roman seznámil ostatní se vznikající kartotékou hrobů, které spolek na jeden rok předplatil.
Každý hrob bude mít svojí kartu s adresou pozůstalých, kterým později pošleme dopis s výzvou, jak to s hroby myslíme. Kéž by se povedlo vytvořit  systém samofinancování těchto náhrobků a to tak, aby každý rok bylo na rekonstrukci alespoň dvou kusů náhrobků.  Sbírky, které pořádá  Anton v Německu nejsou na vždy a nedá se s tím dlouhodobě počítat.
No a pak jsme šli na pivko ……………

22.7.2010 -Po dlouhé době proběhl potlach v duchu předchozích srazů. Diskutovali jsme dlouho nad výstavou, nad výdělkem, nad smysluplností našich aktivit.
Od p. Zámarského jsme obdrželi nádherný 15. minutový spot, kde se prolínají obrázky ktišské krajiny a oslav k 700. výročí od první písemné zmínky o Ktiši. Byli jsme unešeni a děkujeme velice.
R.Frček seznámil ostatní se stavem a údržbou naší vodárny a božích muk. Bylo nutné, na místo pověsit cedule s prosbou o slušném chování v tomto prostranství. Na místě se nacházelo několik tašek odpadků a to hlavně od alkoholu a krabičky od cigaret. Pošlapané lavice, urvaný smrček a seškrabaná barva z posezení. Noo takhle jsme si to nepředstavovali, ovšem nesmí nám to brát chuť do práce a snad cedule pomůžou ....
Probrali jsme stav kasy a budoucí záměry.
Ujasnili jsme si, že je důležité si nyní drobet odpočinout a po prázdninách dobudovat opěrnou zeď u vodárny a pověsit ikony do kapličky.
Poslední zprávou je, že expozice výstavy zatím zůstává v galerii KD, rozhodně bude opět zpřístupněna minimálně na pouť a třešničkou na dortu je informace, že na přechodné období zůstane na svém místě pravděpodobně i nadále. Vedení f. Forpsi si zaslouží velký dík a o této možnosti se skálopevně rozhodne v nejbližších týdnech.
Budou však nutné drobné stavební úpravy kůli bezpečnosti atd.
Uvidíme, co nás ještě čeká a nemine, kéž by se povedlo jednou pro vždy uchovat komplexně historii ktišska v jedné expozici "místnosti" nejen na přechodné období. Wink
 

10.7.2010 -Vítáme dva nové členy: Josefine a Franz Hoyssovi

26.6.2010 - 9.7.2010 - proběhla a stále tedy probíhá výstava, kde se pravidelně střídáme ve službách.
Již nyní je možno tvrdit, že se výstava líbí, má dobré odezvy a mi už teď litujeme, že jí budeme muset rozebrat a uklidit. Veliká škoda, že není možnost stálé expozice, stálého místa pro nás, pro Bartolomějce - ale kdo ví, co není může ...Smile

4.6.2010 - 26.6.2010 - jsme intenzivně připravovali výstavu v galerii KD Ktiš. Drobet jsme podcenili časovou osu příprav a každý den jsme byli na místě činu takřka do půlnoci a někdy i déle.
Nicméně 26.6.2010 jsme v 9.00 hod. výstavu slavnostně otevřeli za účasti několika milých hostů, kamarádů a rodin.

1.6.2010 - mužská část spolku připravila a postavila pěknou vatru - jen to počasí.
Ve večerních hodinách jsme dostali krásný dárek. Jsou připraveny čtyři obrazy do našich božích muk. Dva obrazy sv. Bartoloměje, obrázek pany Marie a Ježíše. Obrazy jsou na kvalitním plechovém podkladu. Barvy olejové a dílo nádherné. Aby nééé ... tyto obrazy namalovala akademická malířka Zuzana Zárubová - velice děkujeme !

28.5.2010 -Návštěva u grafika "poslední detaily odstínu knihy" a následná návštěva tiskárny. Cena 500ks výtisků stanovena na necelých 80 tis. Kolem 70-100 kusů bude použito jako prezent pro naše kamarády a lidi co nám pomohli a jsou s námi -  ostatní se pokusíme prodat. Cena knihy byla stanovena na 199.-KčSmile.
Na knihu bylo ve sponzorských darech vybráno 71. tis. Zbytek ufinancujeme z první prodané várky knih, nebo vymyslíme jinou alternativu, rozhodně se tisknout bude !!
Výtěžek z prodaných knih neskončí nikde jinde, než zase ve Ktiši či v okolní vesnici ( oprava pomníčků, božích muk, kapliček či nějaká akce pro místní lid. )

27.5.2010 - čtvrteční potlach se opět nesl v pracovním duchu.
Do sbírky přibylo několik pěkných kusů starožitných věcí, jako je např. máselnice, kolovrat atd. Vše zapůjčil p. Sklář z Brloha. Dále jsme prošli několik materiálů a fotek, co přinesla Marcela. Dlouhá diskuze se vedla na téma výstava. Je nezbytné začít s přípravou a to oddělení nadsálí od celého interiéru v KD, nejlevnějším možným způsobem. Vyrobit mříž ke vstupu na balkony a zvelebit záclony a závěsy na oknech.
Máme jasno o několika základních expozicích např. školství ve Ktiši, hasičstvo ve Ktiši, promítání dobových snímků, atd.
Po lampionovém průvodu, který se koná v sobotu 5.června od 21.00 hod je nutné alespoň dvakrát týdně pracovat na výstavě a neustále ladit nápady a samozřejmě improvizovat.
Po dlouhé debatě jsme šli na dvě pivka a domu.

14.5.2010 -Navštívil jsem ředitele f. Forpsi, p.Ericha Syrovátka, dočkali jsme se opět plné podpory při zajištění výstavy, mimochodem jejíž začátek je naplánován na 26.6 od 10.00, výstava potrvá 14 dní.
Forpsi nám zajistí monitoring "nepřetržitý kamerový dohled" nad expozicí, zapůjčí nám projektor atd. Co dodat ... děkujeme! 

13.5.2010 - V tento den, se odehrálo spousty zásadního ..... Především je nutno zmínit fakt, že se odvezla naše kniha do předtiskové přípravy. Dá se tedy říci, že se příští týden dostane do rukou tiskařů, můžeme tedy konstatovat že dílo bylo předáno a již se těšíme na finále. Je nutno vymyslet obal a to je vše. "oznámil jsem tuto skutečnost své rodině, přistoupil ke mně syn a zeptal se mě, jestli už budu zase normální tatínekEmbarassed" ... Ing.Jemelka s Mgr. Fenclem pak ještě provedou kontrolu textů v náhledech, jenž pošle tiskárna.
Další podstatná věc: na dnešním potlachu jsme měli příjemnou návštěvu. Navštívil nás p. Schusser, kterého není nutno na těchto stránkách představovat. Poslouchali jsme jeho vyprávění a jen občas jsme ho přerušili otázkou, na kterou následovala vždy podrobná, srozumitelná a hodnotná odpověď.
Kolem desáté "večerní" jsme se někteří přesunuli do hospůdky a vydrželi jsme s p. Schusserem u pivka až do půlnoci. Bylo nám ctí a děkujeme za pěkný večer. Doufáme že nebyl poslední !!!
Marcela kromě výborné buchty přinesla na potlach staré knihy a fotografie od sestry bývalého starousedlíka, na ty se samozřejmě nedostalo - náš host byl právem přednější. Příště .... 

29.4.2010 -Jeden z kratších potlachů. Konečně jsme dostali na soupis nejen majetku spolku, ale i na přesný záznam zapůjčených předmětů.
Vedla se diskuze nad všeobecnými tématy a vlastně i nad tématy které se historie a spolku až tak moc nedotýkají. Přiznejme si, že jsme vlastně tak nějak drbali. 

28.4.2010 -Lesy Č.R zásluhou Prachatického závodu, nainstalovaly na vodárnu kryté posezení. Zhotovila truhlárna Zbytiny.
DĚKUJEME !!!!!!!!!!!!!!!! Na další společné akce se moc těšíme!

24.4.2010 - se na vodárně uskutečnila brigáda, byly vytvořeny základy pro taras.

21.4.2010 -Obdrželi jsme od manž. Trnkových několik pěkných publikací do Bartolomějské knihovny. Děkujeme !!!!

15.4.2010 - Příjemný potlach: domluvili jsme se na termínu první brigády v roce 2010, je třeba zabetonovat základ pro chystaný taras.
Navštívila nás pí. Ludačková, od které máme k dispozici v klubovně ktišské krojové oblečení z předválečné doby.
Prozkoumali jsme nálezy ze školní půdy a prostudovali vykopávky Jardy Řeháka "staré knoflíky, kusy zvonů a různé kovové předměty".
Pak jsme ještě stačili dvě pivka v hospůdce.

12.4.2010 - Při rekonstrukci krovu na staré škole, nalezeny " pro nás cenné" archiválie. Jednalo se především o korespondenci:
Píše se rok 1885, řídící učitel ve Ktišské škole Herr Ferdinand Schmall, prožívá písemný románek s Frau Klementine Nitsch. Smile
Dále byly nalezeny "gruntovní sešity" záznami o placení gruntovních měsíčních dávek, včetně přesných údajů a majiteli gruntu s popisným číslem.

1.4.2010 - Čtvrteční klasika: poslední posezení nad texty do knihy, tedy Dobročkov, Březovík a Mackova Lhota.
Změna písma ve schématických plánech, úprava předmluvy a návrh vnitřního designu,
F.Mikeš přinesl vojenský atlas z roku 1965 a velice starou nástěnou mapu Čech.
Pečlivě jsme prohlédli alba od p. Hřebečka.
R.Frček seznámil ostatní o cenové kalkulaci knihy, aby jsme ušetřili za designéra a nepřekročili jsme hranici 70 tis. korun, musíme tedy design list po listu řešit sami.
Firma "AMIDO-letecké snímky" nám zdarma poskytla do knihy letecké snímky z roku 2007. Děkujeme !!!!!!!!!!!
Probrali jsme možnost pořídit si nějaké spolkové znaky, co se oblečení týče. Zatím to vypadá na stylovou košili a odznak ... toto bude ještě na dlouhé debatySmile.
Pokud bude v neděli pěkné počasí, přijede Mgr. Žídek a pojedeme fotit novodobé snímky do knihy.
Poslední zprávou je, že u božích muk je složena hromada sugdoláku a u Péti pytle s cementem, což značí, že se blíží práce na tarasu !!! Bagřík odkope základy a naplánujeme brigádu.
Ps: v týdnu jsme byli prořezat stromy kolem božích muk u Ktišky ... pomohli nám Fandovo kluci a Pepča Jiskra.

18.3.2010 - Další z našich povedených potlachů, se z počátku jevil jako potlach velmi hektický, ale to jen pro to, abychom se co nejdříve dostali k volné debatě.
M.Fiedlerová a R.Frček slavili narozeniny, tak že nebyl důvod se zbytečně přepínat.
Ale i tak se událo dost.
Probrali jsme další témata do knihy, a to úvodní slovo a obec Smědeček.  Blíží se poslední štace hruboty, příště nás tedy čeká Březovík, Dobročkov a Mackova Lhota. Pak budeme pilovat rozložení textu, stylizaci a fotografie. Poměrně ještě hodně práce, ale do konce dubna, musí být všechno pohromadě, děj se co děj.
Kniha bude v tvrdé vazbě a celobarevná, bude kvalitní i navzdory menšího počtu výtisků. To jsme si též ujasnili. Lepší kvalita než kvantita.
Ing. Hřebeček nám propůjčil 7 alb po otci, který byl hlavní figurou v provozu státních statků již v šedesátých letech.
Velice vzácné fotografie, které se momentálně skenují. Snad se příště dostaneme na pohodovou prohlídku alb.
Kollerovi ze Ktiše poslali na kukandu pěkné fotografie Ktiše, když stavěli domeček a dnes už dobové fotografie prvních ročníků rallye Český Krumlov, jenž protínala i Ktiš.   
Po té jsme načali „Plzínku“ a pustili se do dobrot, které jako vždy přichystala pí. Marcela.
Nesmíme opomenout dárek od našeho bartolomějského kolegy Rudy Pelze. Krabice paňáčků a drobné šňapsíčky které popostrčili debatu do těch pravých intelektuálních rozměrů. Smile 

3.3.2010 - Středeční potlach měl opět pracovní program. Pí Mikešová obdržela první příspěvek do kroniky.
Co se týče knihy, řešili jsme Tisovku a Miletínky.
Náš kolega z Německa, Anton Geyer požádal o spolupráci v hledání zmínek, dokumentů a fotografií o rodině Kölblových. Jedná se o starý kamenický rod, který nejen v okolí Ktiše zanechal spousty památníčků a pomníků. R.Frček tedy v týdnu navštívil potomka Kölblových , který v řemesle pokračuje, Františka Kölbla.
Na schůzy zastupitelstva byl projednán návrh našeho spolku, uspořádat velkou výstavu na červencové oslavy v prostorách horní části kulturního domu. Bylo nám v tomto návrhu více než příjemně vyhověno, dokonce i určité investice ze strany obecního úřadu byly přislíbené.
V německu se složilo pár nadšenců, aby jsme zaplatili některé hroby, jenž jsou na hřbitově takřka bezprizorní. 125 EUR utratíme do posledního centu.
J. Jemelka věnoval spolku investici 1000.- zaplatil tak barvy pro malířku, která připravuje obrázky do našich božích muk.
PS:
Od pí. Žídkové jsme obdrželi sponzorský dar, 53 kelímků „paňáků“. Sponzorka však zvolila větší ráži a do kelímků se vejde třikrát takový obsah než do původních. Pravdou je, že tím kelímky šetříme, ovšem po dvouhodinové diskusi, nebylo takřka nikomu rozumět. Na příští potlach jsme zakoupili nůžky a budeme kelímky krátit přibližně o 2,5 cm, docílíme tak přiměřené dávky pro jedno ťuknutí, diskuze se nám natáhne zhruba o jednu hodinu LaughingWink

18.2.2010 - Další ze čtvrtečních potlachů. Tentokrát bylo zjevné, že kniha nám dává drobet zabrat, nálada nebyla zrovna ideální, ale vše proběhlo hladce.
Hlavním tématem byla tentokrát Smědeč.
Dále je nutno zmínit, že jsme obdrželi takřka kompletní výtisky všech "Rodopisných revue" od manž. Trnkových a to vše z bonusem jedné krásné knihy. Děkujeme!
R.Frček věnoval spolku kroniku, začne tedy připravovat zápisy, které bude ručně do kroniky zaznamenávat pí.B.Mikešová, která má krásné písmo.
To je asi vše, nejen že jsme netrpěli žízní, o češ se postaral P.Baštář st.Smile ale někdo si i drobet schrupnul Wink  

13.2.2010 - Masopust: V 9 ráno jsme vyrazili do Tisovky, následně do Smědeče a pak do Ktiše. Sešlo se spousty pěkných masek např. kouzelný Obelix, nebo nádherný vodník, klasická kobyla nebo třeba partička srandistů 11-88  atd. Nálada byla skvělá, starostka upekla nádherný perníkový klíč a na večer jsme zakotvili v KD, kde se tancovalo a slavilo do ranních hodin. Všem maskám, všem lidem kdož nás k domu pustili a pobavili se s námi, je nutno poděkovat a můžeme prohlásit druhý ročník novodobého masopustu ve ktiši za úspěšný !!

11.2.2010 - Rychlý potlach jen k masopustu. Protože jsme se sešli jen ve třech, celou debatu jsme přesunuli do místního pohostintsví. Doladili detaily odvozu osob do vedlejších vesnic a  po pár pivíčkách jsme šli domů. Nesmím zapomenout na příspěvek F.Mikeše. Dobová početnice a zpěvník, jistě krásné věci, jež se budou vjímat na výstavě.

9.2.2010 - F.Mikeš a R.Frček navštívili muzeum v Prachaticích. Zde jsme vyjednali požadavky a přání, k výstavě, jenž bude doprovodnou akcí k oslavám 700 letům od první písemné zmínky, co se Ktiše týká. celou akci si pod záštitu bere spolek Bartoloměj, ve spolupráci s muzeem v Prachaticích. Ředitel Fencl v nás zanechal dojem člověka, na něhož se v podobných věcech můžeme vždy spolehnout. Doufáme, že naše spolupráce bude jen vzkvétat. 

4.2.2010 - Dnešní potlach byl opět plný emocí, dlouhých diskusí a pracovního nasazení.
Ale postupně :
Nejprve jme  pochválili práci p.Schussera na našich stránkách. Jeho články, týkající se historie Ktišska v souvislosti se Zlatou Korunou, jsou kouzelné, poučné a jsme pyšní, že někdo takový je ochoten rozdělit se  někdy i o mnohaleté bádání a své poznatky s bandou amatérských nadšenců.
Tím pádem i s čitateli našeho webu !!!
Jako druhý bod bylo další poděkování a to f.Forpsi.
Na účtu se nám objevilo krásných 20000.-, což jsou další  prostředky  pro podporu vydání fotopublikace, kterou vydá náš spolek k 700 leté zmínce o Ktiši.
Všichni byli obeznámeni o tom, že v úterý 9.2.2010 navštíví F.Mikeš a R.Frček muzeum v Prachaticích, kde za pomoci odborníka, vyberou vhodné předměty k výstavě, kterou bude spolek pořádat ve stejné dny, týkající se oslav Ktiše.
Několikahodinová debata, nad popisy budov, byla tečkou dnešního potlachu.
Tím, že se blíží masopust, jsme se rozhodli udělat rychlý potlach hned za týden. Bude nutné dořešit pár organizačních detailů.
Jediným problémem, který se jeví jako těžce řešitelný je fakt, že nám došla zásoba plastových štaprdlátek.
Tato skutečnost se musí prioritně řešit a to do příštího potlachu.Smile

22.1.2010 - Podepsali jsme darovací smlouvu s f.Forpsi, částka 20000,- bude převedena na náš účet, veškeré prostředky proinvestujeme v rámci vydání fotopublikace.
Kontaktoval nás p. František Schusser, regionální historik "okr. Český Krumlov".
Nabídnul nám některé informace Ktiše se týkající, možná se můžeme těšit na nějaká nová historická fakta v souvislosti s klášterem Zlatá Koruna.

21.1.2010 -Čtvrteční potlach byl dost emotivní, zároveň hektický a pracovitý.
Honza a Fanda přinesli fotografie od lidí, které mají na starosti za účelem vydání knihy. Dále následovala  debata která  se týkala masopustu.
Fanda nám sdělil podrobnosti týkající se jeho domluvy se starostkou Ilonou Mikešovou ohledně možnosti ukončit vše  pijádou na KD.
Nebyl problém, ovšem jsme se také dozvěděli o tom, že masopust byl zahrnut do dotací oslav 700 let Ktiše. To samozřejmě není možná myšleno nějak negativně, je i dost možné, že se tím podaří získat nějaké peníze, ovšem jsme se shodli, že je slušností o tom pořádajícímu spolku  něco říct, probrat to s námi je minimální požadavek a slušnost.
Stejně jsme si ujasnili, že od každého  člena spolku, pokud má tendenci něco zařizovat „což je samozřejmě skvělé !!! „ se očekává, že to nejprve v kruhu nás všech probereme. Zda je, nebo není to v pořádku. Ostatně co člověk , to názor a je nutné respektovat každý názor a po zdravé a hromadné úvaze vše v klidu rozhodnout.
Pokud něco zbude z masopustu, nebo jiných akcí, vždy to bude použito na dobrou věc, oprava čehosi, dárky na cokoliv – nikdy si to nestrčíme do kapsy, naopak .. již několikrát jsme vytáhli !!
O tom si vždy též budeme rozhodovat v členském kruhu.
Fanda přinesl další várku fotografií od pí. Veselé … moc hezké fotografie DĚKUJEME.  
Po té jsme se konečně pustili do knihy. Honza s Romanem připravili některé plánky a to ze Ktiše a Miletínek. Honza měl pak za sebou první návštěvu  KÚ a připravený soupis obyvatelů ze Smědeče, před tím, než opustili své domy.
Debata o textu a fotografiích v knize byla zakončena po desáté hodině a byli jsme unaveni.
Je nutno se ještě zmínit, že jsme se rozhodli založit psanou kroniku, pěkně od počátku existence spolku. Text a fotografie připraví Roman a pí.Mikešová bude vše přepisovat do kroniky.
Na potlachu jsme jí o to požádali a jsme moc rádi že souhlasila, má pěkné písmo a hlavně čas :o)  

7.1.2010 - První potlach v roce 2010.
Tímto dnem, jsme zahájili další rok naší činnosti. Na úvod jsme přivítali nového člena „členku“ pí. Blanku Mikešovou, která na uvítanou přinesla krabičku dobrot, kterou jsme bez pár kousků zdolali jako nic.
Když jsme seděli kolem stolu pěkně všichni, zjistili jsme, že vlastně máme malou klubovnu. S toho vyplívá, že to teď nevyřešíme. Smile
Nejprve jsme prohlédli další fotografie od pí.Veselé. Děkujeme!
Pozdrav od Antona a jeho bratra pro všechny, byl dalším bodem. Tony nám poslal přeloženou historii kostela ve Ktiši.
Všichni byli obeznámeni stavem účtu, + 50000.- od manž. Brožových.
Jejich nadační fond k podpoře obce Ktiš, je dalším jasným pomocníkem a zároveň impulzem pro práci na naší obrazové publikaci. Děkujeme též!
Velkou diskusi jsme vedli kolem blížícího se masopustu, nakonec jsme se všichni shodli na trase , která povede letos přes Ktiš, Tisovku a Smědeč. Loňská trasa zase proběhne příští rok, tak že tím se stali tyto dvě trasy návodem na další léta jak a kterak.
Domluvili jsme se i na tom, že letošní pomasopustní veselku uděláme na KD, kde nám bude točit pivko V.Bárta ze Smědeče. Připraveno bude i nějaké jídlo. Samozřejmě platí to, že pokud se vybere dostatečné množství peněz, masky mají vše zdarma, jako tomu bylo loni.
Masopust tedy bude 13.února. Už se chystejme !
Posledním a dlouhým bodem byla příprava knihy, dlouhá a namáhavá diskuse, rozdělení dalších plánů a úkolů, spousty poznámek a nápadů, je známkou toho, že nám všem na publikaci hodně záleží!
V plánu bylo i sepsání inventáře a zapůjčených věcí, ale k tomu nedošlo
.

 

PROMINENT sekce

PřihlášeníXHTML and CSS. | Obec Ktišl