O jednom balónku ....... Tisk Email

Zdravíme Ktiš, kterou jsme již stačili navštívit, s vámi poklábosit a krásným okolím Ktiše se pokochat. To, co nás k vám přivedlo, byl příběh reklamního balonku, který si za místo svého přistání zvolil les v blízkosti našeho bydliště, tedy Trhových Svin.
Ukončil putování polapen šňůrkou za borovici spolu se svými spoluletci. Byly to slušné balonky i s domovenkou "Hahn im Korb - Zentrale", tak jsme je vzali na noc domů.
Moc se u nás neohřály. Internetová adresa rozhodla. Obálka vystlaná propagačním materiálem o našem městečku, jeho okolí a něco málo o Jižních Čechách. Jen balonek se vešel do obálky jen jeden.
Byl tedy vybrán ten v nejlepší kondici a asi byl rád, že se nevrací domů s prázdnou a neletí "po svejch". Tím by to mohlo skončit, ale...
Téměř po třech měsících jsem obdržel dopis z Německa. Píše mi "jakýsi" pán. Omlouvá se, že tak pozdě, ale balonek (na který já už zapomněl) obdržel teprve nedávno. Poslala mu ho paní Marianne Korb, šéfka firmy "Hahn im Korb - Zentrale" v Bisingenu. A proč balonek poslala právě jemu?
Paní Korb je totiž švagrovou syna výše uvedeného "jakéhosi" pána. A hlavně ví, že ten pán má úzké spojení na naši republiku, kam balonek po přibližně 500km doputoval. Asi už tušíte jak se ten pán jmenuje. Ten dobrý člověk je pan Anton Gayer z Viechtachu. Člen vašeho "Historického spolku Bartoloměj". A ten balonek letící až z Bissingenu přistál po té dlouhé cestě zase ne až tak daleko od Dobechova, kde žili rodiče pana Geyera.
Mimochodem pan Geyer píše, že zde pobýval v červenci 2010 a navštívil i naše bydliště. A co nám to dalo? Ujištění, že všude žijí dobří lidé, adresu na vaše skvělé stránky a výzvu k cestě do Ktiše za poznáním.
A jelikož to píši s takovým zpožděním, i poznání pro mne, že komunikace mezi lidmi ve dvacátém prvém století je někdy rychlejší pomocí balonku a větru než pomocí moderních počítačů.
Tak se tam u vás mějte krásně a snad někdy zase přiletí balonek.
Hezké letní dny vám a vašemu spolku přejí

Jaruška a František Špilauerovi.

Z úst předsedy:
Omlouvám se, že do tohoto milého článku mamutsky skáču se svým prostým slovosledem.
Chci jen potvrdit, že se jednoho svátečního dne, ukázali u mého domu milí lidé, kteří mi povyprávěli tento příběh, měli plánek letu balonku a v něm 20 Euro pro náš spolek. Přáli nám jako teď hodně štěstí a já doma koukal v kanceláři do zdi a říkal jsem si, že naše úsilí není vůbec k zahození!
Protože zřejmě někomu stojíme za návštěvu a pochvalu!

Bylo mi ctí Špilauerovi!!

František Špilauer